menu
X Polska Konferencja Chemii Analitycznej
Od chemii wszystko się zaczyna
Lublin 1-5 lipca 2018

"Za rzecz niezwykłą trzeba uznać, że o małym prowincjonalnym miasteczku usłyszała cała muzyczna Europa, ale bez wątpienia jeszcze większym osiągnięciem jest fakt, że nie był to sukces jednorazowy. Imię zespołu "Scholares Minores pro Musica Antiqua" i dziecięcego chóru "Szczygiełki" stało się synonimem wysokiej jakości, jaką zapewniają kolejne występy naszych muzycznych wychowanków. I to właśnie wydaje się szczególnie godne podkreślenia, gdy przychodzi mówić nam o 35-leciu istnienia poniatowskiego zespołu. O ile w przypadku początkowych sukcesów "Szczygiełków" można mówić o szczęśliwych zbiegach okoliczności, o tyle z perspektywy 35-lecia - należy podkreślić ogromną pracę, dzięki której udało się zespołowi "Scholares Minores" wejść do elitarnego grona muzyków profesjonalnych posługujących się nie tylko doskonałym warsztatem, ale też ogromnym wyczuciem artystycznym i niekłamaną miłością do uprawiania muzyki. Dziś, bez przesady można powiedzieć, że Poniatowa jest znaczącym punktem na muzycznej mapie Europy."

Danuta i Witold Danielewiczowie


Konferencja jest organizowana przez Komitet Chemii Analitycznej PAN i Wydział Farmaceutyczny UM w Lublinie we współpracy z akademickim środowiskiem Lublina.

Chcę wziąć udział w konferencji >> Kliknij i przejdź do formularza rejestracyjnego

W konferencji wezmą udział naukowcy ze wszystkich polskich placówek naukowych zajmującyh się analizą chemiczną oraz goście zagraniczni. Program konferencji obejmuje zarówno wykłady plenarne, wykłady sekcyjne, komunikaty ustne i plakatowe.

W trakcie trwania konferencji przewiduje się również prezentację aparatury, urządzeń, odczynników i wyposażenia pomocniczego związanego tematycznie z programem naukowym konferencji.

Zapraszamy w gościnne progi lubelskich uczelni.

Organizatorzy

Patronat honorowy

Patronat medialny

Współpraca

Sponsorzy

Wystawcy